Sıkça sorulan sorular (S.S.S.)

Merhaba bu bölümde ziyaretçilerimizin aklında takılabilecek bazı sorulara cevap vermek istiyorum.Bu sorular hem sanalda hem de karavanla gezerken, benzin alırken vb bana sorulan sorular…

 

1- Sürekli geziyor muyum?

Elbette sürekli gez(e)miyorum. Bir işte çalışıp para kazanmam gerekiyor. Para kazandıkça boğazımdan şurdan buradak kesip gezilere harcıyorum. Genelde gezilerimi tatillerde yapılan uzun geziler ve haftasonları kısa geziler olarak sınıflandırabilirim. Bu gezilerin her birinin kendine göre özellikleri var.

 

2-Karavanımdan memnun muyum?

Sabit giderleri düşük maliyetli olduğu için ve kamp yerine gidince ayrılıp arabanızı kullanmak üzere size sunması dolayısıyla çekme karavan kullanıyorum. Ayrıca trafikte çekme karavan kullanmaktan zevk alıyorum. Çekme karavanla sürpriz sürüşlerden ziyade daha planlı yol almanız gerekiyor. İlerde belki motokaravan alabilirim. Şu an bunun için erken.

 

3- Aracımın gücü yetiyor mu?

Evet, bir sorun şu ana kadar çıkmadı. Daha güçlü araba elbette iyi olabilir.

 

4- Karavanın sigortası vergisi var mı?

Çekme karavan olduğu için yok.

 

5- Neden gezilerinizi paylaşıyorsunuz?

Paylaşmayı seviyorum. Paylaşımlarımda sıkıcı derinlemesine bilgilerden çok kendi maceramı akıcı bir dille paylaşmayı seçiyorum. Uzun yıllardır takip ettiğim forumlar var. Bir forumcu olduğum gibi, aynı zamanda blogcu oldum. Kendim de karavanla ilgili blogları keyifle takip etmekteyim.

 

6- Güney Karavan’dan memnun musunuz?

Ödediğim paraya göre iyi bir hizmet sunduğunu düşünüyorum Evet Güney karavanımdan memnunum. Eksikleri yok değil, Pahalı aksesuar kullanmıyor ama karavan olarak sunduğu hizmet benim için yeterli.

 

7-Hangi mevsimlerde karavan kullanıyorsunuz?

Ben dört mevsim kampçılığa gönül vermiş birisiyim. Dört mevsimde de karavanımı kullanıyorum. Ancak ağır kış şartlarında karavanla çıkmayabilirim. Kışa yolda yakalanırsam yapacak bir şey yok!

 

8-Karavanda ne kadar güçlü bir solar sistem var?

260w solar panel, 100A jel akü var.

 

9-Karavanınızla yurtdışına çıktınız mı?

Yurtdışı gezi yapmıyorum. Çıkarsam zaman içerisinde onları da paylaşırım. Şimdilik bütün önemli rotalarım yurtiçi destinasyonlara

 

10- Karavancılıkla ilgili hangi sivil toplum kuruluşuna üyesiniz?

Türkiye Kamp Karavan Derneği (Ankara) üyesiyim.

 

 

Siz de lütfen aklınıza takılan soruları site formları vasıtasıyla bana sorun. Teşekkürler…

 

 

 

%d blogcu bunu beğendi: