Çiflikbank…

Merhaba,

Şurdan Burdan yazılar yazacağım yeni bir kategori ile huzurlarınızdayım. Burada yazacağım yazılar adından da anlaşılacağı üzere çeşitli konularda olacak. Burda niyetim bir karavancı olarak sizlerle sohbet etmek, düşünceleri ve çeşitli olaylar üzerine yorumları paylaşmak. Sizler eğer bu başlıkta yazılar okumak istemezseniz kategoriler menüsünden sadece gezi yazılarına veya neyle ilgileniyorsanız ona tıklamanız mümkün.

Bugün sizlerle Çiftlikbank üzerine konuşmak istiyorum. Çok ciddi bir vurgun. 1.2 milyar dolar ve yine insanlardan paralarıyla birlikte çalınmış umutlar.

İnsanlar gerçekten telefondan inek besleyip para kazanabileceklerine inanmış. Her zincir dolandırıcılıkta olduğu gibi ilk katılanlar zamanında kazanmış da. Ama tüm ticari faliyetler tabii ki aldatmaya yönelikmiş. Yapılan açılışlar, iktidarın içinde bulunduğu hayali hegomonyaya uygun siyasi demeçler vermeler. hepsi bir kandırmacaymış tabii ki.

Malesef teknolojiyi bile insanları aldatmak kandırmak gibi olumsuz işler için kullanıyoruz. ama bugün ben bu konuya başka bir açıdan bir karavancı olarak bakmak istiyorum.

Kandırılan binlerce insan var. Bunlar kısa sürede iyi para kazanma hayali yüzünden kanmışlar. Yani tam anlamıyla buraya para kaptıranlar da masum değil bir yerde.

Şimdi bir soru sormak istiyorum. Bu insanlardaki hırs neyin nesidir? Paran varken daha çok kazanmak vaadiyle çetrefilli işlere niye girer insanoğlu?

Ben bir karavancı olarak insanların hayatta bir yerde para hırsına dur diyemediklerini düşünüyorum. Bu nedenle hiçkimsenin veremeyeceği kar paylarına kanmışlar.

Bir de insanlar bir noktada artık bazı şeylere dur demeli. Karnı doyuyorsa fazlasına tamah etmemeli.

Ben aşağı yukarı onüç yıldır kampçılık ve karavancılık yapan biriyim. Ve buna sürekli olarak yatırım da yapıyorum. Gezmediğim yerler günden güne azalıyor. Çoğunlukla gittiğim yerlere de sürekli gittiğim bir seyyahlık plan, programım var. Benim çeşitli yerlere yaptığım karavanlı gezilerin hepsi planlı ve bir gezme faliyeti.

Ben kendimi böyle ayarladım açıkçası. Hiçbir şeyin fazlasında gözüm yoktur. Tüm sermaye daha iyi ve daha çok gezmeyi sürdürebilmek için yapılmaktadır.

Hayatta yaşamak için çalışmaktan sonra yapılacak ilk ve son iş bana göre karavancılıktır.

Bu nedenle ben de bir Karavanbank kurayım bari…

Şaka bir yana insanlar biraz da gezmeye tozmaya ve kendilerine para harcamalı. Sonuçta bu Dünya ölümlü dünya değil mi? Bu hırs niye?

 

 

Not: Havaların ısınmasıyla gezmeye başladınız. Kimi orada kimi burada haberler gelmeye başladı. Özeniyoruz ama malesef okullar açık ve süreli görevlerimiz var. Yine de yakın yerlere kaçmaya çalışıyoruz. Ankara’dan tüm gezgincilere selam olsun.

Yazar: Yucelgunduz

Kendi çapinda bir gezgin...

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: